Zielone wnętrza

ARANŻACJE ROŚLINNE W BIURACH (Zieleń w biurach)

Zieleń w naszych domach już od pokoleń odgrywa bardzo ważną rolę, ale w miejscu pracy dopiero niedawno zyskała na znaczeniu. Chcemy czuć się dobrze tam gdzie spędzamy ponad połowę swojego dnia. Zieleń pomaga w koncentracji, ale też koi nerwy i niweluje stres, dlatego warto mieć choćby jedną zieloną roślinę w swoim biurze.

Nasza firma oferuje doradztwo, projektowanie i realizację kompozycji roślinnych w przestrzeniach biurowych. Proponujemy zieleń w donicach, aranżacje florystyczne do recepcji i sal konferencyjnych, a także zielone ściany.

ZIELONE ŚCIANY – OGRODY WERTYKALNE – ŻYWE ŚCIANY

Są to pionowe ściany stworzone z żywych roślin dające nieograniczoną możliwość dekoracji wnętrz. Sprawdzają się w każdym pomieszczeniu: hotelach, bankach, biurach, restauracjach oraz w domach. Wprowadzają do naszego wnętrza naturalny i nowoczesny styl. Jest to element estetyczny, budzący zachwyt i podnoszący prestiż każdego pomieszczenia, tak ważny w walce z konkurencją.

Zielne ściany mają ogromny wpływ na jakość powietrza w którym się znajdują; rośliny mają właściwości oczyszczające: pochłaniają i neutralizują toksyczne substancje, a także zwiększają wilgotność. Poprawiają warunki akustyczne, niwelując hałas.

Badania dowodzą jak ważne dla naszego zdrowia psychicznego jest otoczenie roślin. Mają właściwości uspokajające, wyciszające, relaksujące i jednocześnie zwiększają zdolności poznawcze, kreatywność, poprawiają koncentrację, produktywność i wydajność. Są idealne do miejsca pracy.

Najbardziej popularnymi roślinami do aranżacji zielonych ścian są: Scindapsus, Areka, Monstera, Skrzydłokwiat oraz Sansewieria.

OGRODY ZIMOWE

Dla nas ogród zimowy jest czymś w rodzaju połączenia między domem i ogrodem. W naszych warunkach klimatycznych nie mamy możliwości całorocznego czerpania radości z uroku naszych ogrodowych roślin. Nie posiedzimy na ławce w zimny, deszczowy, listopadowy dzień. Nie chcąc zimową porą rezygnować z mikroklimatu i dobrodziejstw, które dostarczają nam rośliny zakładamy Ogród Zimowy.

Współpracujemy z firmami, które budują oszklone przestrzenie harmonijnie łączące się z bryłą budynku. A sami wypełniamy tą przestrzeń zielenią. Tworząc dla Państwa najlepsze pomieszczenie w całym domu.

EKOSYSTEM W SZKLANYM POJEMNIKU – LAS W SŁOIKU

Mały, zamknięty, żyjący ekosystem – dla ludzi kochających naturę, dla osób chcących przenieść fragment piękna z lasu do domu.

Jest to idealna ozdoba każdego pomieszczenia w domu lub w biurze. Pozytywnie oddziałuje na nasze oczy dlatego warto ustawić naszą kompozycję blisko monitora lub innych urządzeń emitujących szkodliwe substancje. Wymaga minimum uwagi, ponieważ sam wytwarza wszystko czego poturbuje do przetrwania. Jeżeli zapewnimy mu odpowiednią ilość światła i systematyczne zraszanie będzie cieszył nas swoją obecnością przez długie lata.
Przygotowane przez nas aranżacje doskonale prezentują się w tradycyjnych jak i nowoczesnych wnętrzach. Są doskonałym prezentem na każdą okazję.

Pracowania Architektury Krajobrazu LAUDA OGRODY mieści się w Bydgoszczy. Działamy głównie na terenie naszego województwa, ale również projektujemy i wykonujemy inwentaryzację poza jego granicami. Zapraszamy do kontaktu.

projekty@laudaogrody.pl

606 479 540

Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

Facebook: LAUDA Ogrody